Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet

UX w Lesie 2018 – Podsumowanie

Wychodzę z założenia, że dojrzali ludzie lubią sobie pomagać. Gdy słyszymy obcokrajowca, który próbuje stworzyć zdanie w naszym ojczystym języku i stara się z nami skomunikować łamaną polszczyzną to nie zaczynamy się z niego śmiać. Staramy się go w takiej sytuacji zrozumieć, ewentualnie poprawić, aby nie popełniał podobnego błędu w przyszłości. Musi jednak taka sytuacja zaistnieć. Ewentualnie, trzeba taką przestrzeń stworzyć. W branży UX brakowało nam wydarzenia, gdzie w luźnej atmosferze, z piwkiem i kiełbaską w ręku, spotkają się Seniorzy i Juniorzy z UX. Wiedzieliśmy, że na wielu wydarzeniach prawdziwa wymiana wiedzy i doświadczeń odbywa się w kuluarach podczas przyjacielskiej rozmowy. Postanowiliśmy takie wydarzenie zorganizować. Zapraszam do przeczytania relacji o “UX w Lesie”.

Po półgodzinnej rejestracji wydarzenie zostało oficjalnie rozpoczęte prelekcją na temat wartości projektanta: zaufaniu i współpracy w zespołach UX.
Prezentację prowadzili współwłaściciele Movade – Mateusz Ojdowski oraz Mariusz Muraszko, którzy w swojej retrospekcji podkreślili szczególną rolę zaufania w budowaniu silnych relacji i zespołów kreatywnych. Jednym ze spostrzeżeń było też podkreślenie, że coraz częściej firmy decydują się na budowę zespołów UX, względem pojedynczego stanowiska (“unicorna”) UX.

 

 

W myśl metody BarCampowej kolejną część wydarzenia prowadziło 15 prelegentów m.in. Karolina Wrońska (Spartez), Marta Mielcarek (SoftwareMill / Tipi UX), Wojtek Aleksander (GetResponse) i Agnieszka Wilke (Cogision). Każdy speech odbywał się w jednym z trzech miejsc: przy ognisku, na polanie lub w XIX-wiecznym zabytku – “Starej Wozowni”.

 

 

Oczywiście podczas wydarzenia dla ponad 100 osób nie powinno zabraknąć opieki medycznej, dlatego w pogotowiu wciąż stała apteczka, z której ratownik mógł skorzystać, natomiast o zdrowie żołądka zadbał kucharz Michał Turek, który przygotowywał potrawy nawiązujące do klimatu wydarzenia.

 

 

Pomiędzy luźnymi speechami odbył się panel dyskusyjny “Agile a UX”, w którym poruszane były wątki współpracy między zwinną metodą projektów a badaniami i projektowaniem UX. Jako ekspertów z zakresu zarządzania projektami zaprosiliśmy Dominikę Zeliasz (Nordea) oraz Ewę Chudą (PGS Software), które na co dzień wykorzystują proces UX w swoich firmowych projektach.

 

 

W międzyczasie, kiedy słońce zbliżało się ku zachodowi rozpaliliśmy ognisko, aby przejść do najważniejszej części wydarzenia – pieczenia kiełbasek i wspólnym spędzeniu chwil przy ognisku, gdzie każdy był gotowy na rozmowę na każdy temat – nie tylko branżowy. W rezultacie wydarzenie zakończyło się około godziny 3 nad ranem.

Uczestnicy dowiedzieli się, że budujemy projekty i zespoły bazując na zaufaniu. Idea UX w Lesie także na nim się opiera. Jest to wydarzenie, które stworzyli uczestnicy razem z nami. Przyjechali, aby podzielić się swoimi doświadczeniami. Zaufaliśmy sobie wzajemnie, a w rezultacie wspólnie stworzyliśmy świetne wydarzenie, które z chęcią będziemy kontynuować w kolejnych latach. Mimo, że była to pierwsza edycja odwiedziło nas ponad 100 osób z całego kraju, a dodatkowo znaleźli się partnerzy (tutaj podziękowania dla: TuBaza – za pomoc w organizacji logistycznej i użyczenie części sprzętu oraz BlokFit – za karnetu na ściankę boulderową do swojej przestrzeni), których pociągnęła koncepcja wydarzenia. Dzięki zebraniu feedbacku wiemy co powtórzyć oraz co usprawnić. Mamy nadzieję, że w 2019 roku zobaczymy się w jeszcze większym gronie!

 

 

 

Proces projektowy i badania w Software House'ach - Artykuł na podstawie wywiadów
UX Skills

Skomentuj